cięcie betonu

Oferujemy cięcie betonu, cięcie żelbetu oraz innych materiałów w technice diamentowej. Cięcie diamentowe na mokro pozwala wykonać prace bezpyłowo, uzyskać precyzyjne i równe krawędzie odcinanego elementu. Zasadniczymi urządzeniami wykorzystywanymi do cięcia betonu są nowoczesne piły ścienne sterowane bezprzewodowo pozwalające na uzyskanie szybkiego postępu prac. W miejscach trudnodostępnych lub przy bardzo małych wymiarach wycinanych otworów zastosować możemy urządzenia ręczne lub zastosować odcinanie ściegiem.

W zależności od uwarunkowań wykonawczych, głębokości cięcia oraz zakresu prac oferujemy cięcie betonu ścian, stropów, belek, posadzek, schodów, wykonywanie bruzd pod instalacje itd., z wykorzystaniem:

  • pił ściennych,
  • przecinarek ręcznych,
  • pił łańcuchowych do betonu,
  • przecinarek jezdnych.

W zależności od specyfiki wykonywanego zlecenia oprócz podstawowych urządzeń i narzędzi do cięcia betonu, zapewniamy własne agregaty prądotwórcze, zbiorniki na wodę, pompy wraz z przewodami, rusztowania, podesty robocze, wyciągi łańcuchowe do opuszczania i transportu odciętych elementów i inne. Oferowana usługa cięcia betonu wykonana może zostać z wykorzystaniem urządzeń elektrycznych lub spalinowych w zależności od wymagań klienta.

Posiadane piły ścienne do cięcia betonu pozwalają na zastosowanie tarcz diamentowych o średnicy do 1400 mm, co przekłada się na cięcie betonu na głębokość do 63 cm z jednej strony. Urządzenia ręczne pozwalają na przecinanie betonu na głębokość do 26 cm przy jednostronnym, pojedynczym cięciu (przecinarka do betonu typu Ring) oraz na głębokość do 40 cm przy jednostronnym kilkukrotnym cięciu (metoda Cut-n-Break lub diamentowa piła łańcuchowa). Jeśli możliwy jest obustronny dostęp do ciętego betonu, wielkości te ulegają podwojeniu.

Doświadczona kadra wykonawcza posiada wymagane szkolenia oraz uprawnienia. W przypadku cięcia betonu wymagającego montażu rusztowań, prace wykonuje kadra posiadająca wymagane państwowe uprawnienia montażystów rusztowań budowlanych wydane przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.

Z uwagi na znaczną różnorodność prac, charakterystyczną dla cięcia betonu, ceny ustalamy i negocjujemy wspólnie po określeniu szczegółów zamówienia.
W razie pytań prosimy o kontakt. Zapraszamy do współpracy.

ZOBACZ JAK TNIEMY BETON

Nacisnij zdjęcie aby powiększyć