wklejanie kotew chemicznych

Oferujemy kompleksowe wykonanie zamocowań obejmujących w szczególności kotwy chemiczne oraz kotwy rozprężne. Nawierty pod kotwy wykonywane są z zachowaniem najwyższej wymaganej precyzji. Wiercenie wykonywane jest opcjonalnie, w zależności od rodzaju materiału:

  • technika diamentowa: przy użyciu wiertnicy i koronki diamentowej zapewniającej precyzyjny odwiert w szybkim czasie. Przy zastosowaniu wiercenia w technice diamentowej precyzyjne odwierty wykonywać można w żelbecie, a zbrojenie nie stanowi w takim przypadku problemu,
  • wiercenie udarowe: tradycyjna technika wiercenia z wykorzystaniem standartowych wierteł udarowych lub wierteł rurowych HILTI pozwalających na jednoczesne wiercenie i czyszczenie otworu poprzez odsysanie zwiercin.

Oferujemy systemy kotwienia obejmujące: kotwienia stalowych połączeń konstrukcyjnych, kotwienia pomocniczych konstrukcji stalowych, naprawy i modernizacje konstrukcji w zakresie wklejania prętów zbrojeniowych, mocowanie okładzin, kotwienie barier, balustrad i poręczy oraz zastępowanie źle umieszczonych lub brakujących prętów zbrojeniowych. Kotwy wykonywane są głównie jako:

  • kotwy chemiczne: na zasadzie wklejania masami na bazie żywic po odwierceniu i oczyszczeniu otworu zakotwień w postaci prętów gwintowanych, prętów zbrojeniowych, kotew i łączników systemowych. Wykonywane zarówno w materiałach pełnych jak i w materiałach z pustymi przestrzeniami.
  • kotwy rozprężne i kotwy samopodcinające: Zamocowania przystosowane do dużych obciążeń w zastosowaniach, w których występują wysokie wymagania dotyczące bezpieczeństwa i obciążenia dynamiczne.

W razie potrzeby oprócz podstawowych urządzeń i narzędzi zapewniamy własne agregaty prądotwórcze, rusztowania, zbiorniki na wodę i przewody oraz urządzania do odsysania zwiercin. Termin przystąpienia do realizacji zamówienia ustalany jest indywidualnie. Rozpoczęcie prac możliwe jest w ciągu 24 godzin od dostarczenia zlecenia.

Z uwagi różnorodność prac, ceny ustalamy i negocjujemy wspólnie po określeniu szczegółów zamówienia.
W razie pytań prosimy o kontakt. Zapraszamy do współpracy.